Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Selçuk Bayraktar’ı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile görüştü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar arasında bir görüşme gerçekleştiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Aliyev’e ileten Bayraktar, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinin ardından sağlanan yardımlardan dolayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Aliyev’e teşekkürlerini bir kez daha ifade etti.

“Kardeşlik görevi”

Cumhurbaşkanı Aliyev, Bayraktar’a teşekkür ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a selamlarını iletmesini istedi. Aliyev, depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, Azerbaycan’ın Türkiye’ye yaptığı yardımı kardeşlik görevi olarak nitelendirdi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara’da gerçekleştirdikleri görüşmeyi ve Erdoğan’ın Azerbaycan’a yaptığı ziyaretleri memnuniyetle hatırlatan Aliyev, Erdoğan’ın işgalden kurtarılmış topraklara yaptığı ziyaretlerin özel bir önem taşıdığını kaydetti. Türk savunma sanayisinde son yıllarda büyük başarılara imza atıldığını belirten Aliyev, bu hususta Baykar şirketinin faaliyetlerinin önemini vurguladı. Aliyev ayrıca, Baykar ürünlerinin Vatan Muharebesi (İkinci Karabağ Savaşı) sırasında Ermeni işgalcilerin askeri teçhizatının imhasında oynadığı role bir kez daha dikkat çekti.

Görüşmede, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin diğer tüm alanlarda olduğu gibi askeri ve savunma sanayi alanlarında da başarıyla geliştiğinin altı çizilerek, iş birliği perspektifleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Bayraktar, görüşme sonrasında Aliyev’e, “Kızılelma maketi” ile “Bayraktar Akıncı poları” hediye etti. – BAKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir