‘Kılıçdaroğlu’na karşı yalı partisi’ yazısına erişim engeli

İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimliği, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun 23 Mart 2023 tarihli “Kılıçdaroğlu’na karşı ‘Yalı Partisi'” başlıklı yazısına erişim engeli getirdi.

DAĞCI TALEP ETTİ, MAHKEME ENGELLEDİ

Yazıya konu İstanbul Beykoz’daki yalının sahibi olduğu belirtilen Hasan Dağcı tarafından “kişilik hakları ihlali” gerekçesiyle yapılan erişim engeli talebini değerlendiren mahkeme, yazının ilgili içerikte “talep edeni açıkça halk nazarında küçük düşürecek ve kişilik haklarını ihlal edecek unsurların ilk bakışta tespit edilemediği” ve “basın ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilmesi gerektiğinden” reddine karar verdi. Ancak Dağcı’nın itirazı üzerine mahkeme tarafından yazıya bu kez erişim engeli kararı verildi.

Terkoğlu yazısında, BAE’de firari durumda bulunan Sedat Peker tarafından duyurulan iş insanı Hasan Dağcı’nın yalısında yapılan bir toplantıyı aktarmıştı. Yazıya göre, “beşli çete” diye tabir edilen sermaye çevrelerinin ve Erdoğan’ın bir akrabasının da yer aldığı toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının önüne geçmek için bazı gazeteciler üzerinden yapılan itibarsızlaştırma çalışmasının başarısızlıkla sonuçlanması üzerine bir başka planın devreye sokulmak istendiği belirtiliyordu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir