Bursa’da İYİ Partili vekil, eski video üzerinden belediye başkanını eleştirirken rezil oldu

İHA

İYİ Parti Selçuk Türkoğlu dün gece hesaplarından Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Başkan Aktaş’ı hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Geçmiş yıllarda seyyar satıcı bir çocuğun zabıta memurları tarafından uzaklaştırıldığı videonun altında,

Hayırdır @bursabüyükşehir Belediyesi! 15 yaşındaki bir çocuğu 15 zabıta memuruyla derdest etmek neyin nesidir? O çocuğu seyyar satıcılıkla ekmeğini kazanmaya mecbur bırakan şartları düşünün ve bu zulmü yapmadan önce kendi çocuğunuzu onun yerine bir koyun! Ayıptır ayıp, Allah’tan korkun!… Sn.@Alinuraktaş70, git bu çocuktan ve ailesinden özür dile, zabıtana da bu emri verenlere çeki düzen ver.

ifadelerini kullanıp sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Alinur Aktaş: “Allah’tan kork ve özür dile”

Bu paylaşıma kısa süre sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sosyal medyadan cevap verdi:

Hayırdır @YS_Türkoğlu, sırf şahsıma yine çamur atmak amacıyla 10 yılı aşkın süre önceki bir videoyu hiç araştırmadan yayınlamak hangi siyasi ahlaka uyuyor? O dönemde ben ilçe belediye başkanıydım. Çamur atmak için harcadığın eforu şehre katkı yapmak için kullanmanı, Allah’tan korkmanı, özür dilemeni ve bir daha yapmamanı önereceğim ama güzel bir atasözü var; “Huylu huyundan vazgeçmez!”

AK Parti İl Başkanı Gürkan: “Bir tane yapıcı muhalefetiniz olsun”

İYİ Partili Türkoğlu’nun paylaşımını gören AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da kendisine sosyal medya hesabından cevap verdi:

Bir tane yapıcı, bir tane akıllıca ve bir tane gerçeğe dayalı muhaliflik yapsalar ses etmeyecek yazmayacağım! Aslını öğrenmeden detaylarını sormadan, ne oldu, nasıl oldu bilmeden neden bunları yazarsınız?! Eski ve alakasız bir video vs… üzerinden sosyal medyada ses getirmeye mi çabalıyorsunuz?” Bu memleketin bu şehrin vekili bunu yapmamalı! Yazık!

İYİ Partili vekil, tepkiler sonrası paylaşımını sildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş ve Ak Parti Bursa İl Başkanı Gürkan’ın paylaşımlarının ardından İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu yaptığı videolu paylaşımını sosyal medyasından kaldırdı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir