Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhtarlıklarla ilgili talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor.

SAKARYA’DA 10 KİŞİNİN CAN VERDİĞİ TRAFİK KAZASI

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Öncelikle bu sabaha karşı Kuzey Marmara Otoyolu’nda meydana gelen kazada hayatını kaybeden 10 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan 59 vatandaşlarımızın tedavilerine süratle başlanmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülüyor. Sürücülerimizi daha dikkatli olmaya çağırıyorum. Lütfen hep birlikte daha sorumlu davranalım.

”MUHTARLAR DAİRE BAŞKANLIĞI KURDUK”

2024 senesinde 51 ilimizde daha 179 muhtar hizmet binamızın yapımına başlıyoruz. Muhtarlarımızın maaşlarını yaptıkları iş ile mütenasip seviyeye getirdik. 2002’den itibaren muhtarlarımızı her alanda destekledik. Muhtarlar Daire Başkanlığı kurduk.

MUHTARLIKLARLA İLGİLİ YENİ TALİMAT

Muhtarlarımızı kimseye ezdirmeyiz. Buradan İçişleri Bakanımıza talimat veriyorum muhtarlıklarımızın günümüz şartlarına göre yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaları mutlaka gündeme alalım. Biz buralara ‘Muhtar bile olamaz.’ manşetlerini çiğneyerek geldik. Muhtarlıklarımızın işlevlerinin yeniden düzenlenmesi daha etkin hale getirilmesi düşünülebilir.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

Düşmanlarımız son 40 yıldır PKK ve uzantıları eliyle aynı sinsi ve hain emelin peşinde koşuyor. Amaç bunu topraklarımızdan kazıyıp atmaktır. Bugüne kadar emellerine ulaşamadılar ama asla da vazgeçmediler. Biz de son 21 yıldır bu coğrafyada yaşamanın bedelini neredeyse her gün ödedik ve ödüyoruz.

”KARARLI BİR ŞEKİLDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Asıl mesele ülke içinde birilerinin hala Türkiye’nin bölgesinde neye tekabül ettiğinin farkına varamamış olmasıdır. Dış politikadan terörle mücadeleye kadar her konuda bu çarpıklığın tezahürleri ile karşılaşıyoruz. Devletimizin üniter yapısını korumak milli bekamızın teminatı olan tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet ilkesini gözetmek bizim kırmızı çizgimizdir. Bunların yıpratılmasına fırsat veremeyiz.

”12 ŞEHİDİMİZ OLDU, 3 GÜN İÇİNDE 59 TERÖRİSTİ GÖMDÜK”

Kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Dünyaki risk ve tehditlerin hiçbirine prim vermedik. Güvenlik ikliminin bozulduğu bir dönemde Türkiye yakın tarihinibn wen önemli terörle mücadedele harekatlarını gerçekleştirmiştir. 12 şehidimiz oldu, 3 gün içinde 59 teröristi gömdük.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir