Merdan Yanardağ: Akşener ve İyi Parti’nin tutumu, alanın Erdoğan lehine terk edilmesine yol açtı; iftira ve hilenin hesabı sorulamadı

PKK lideri Abdullah Öcalan hakkındaki sözleri sonrası tutuklanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Silivri’den kaleme aldığı yazıda, “Meral Akşener ve İYİ Parti’nin tutumu, alanın Erdoğan lehine terk edilmesine yol açmış; yalan, iftira ve hilenin hesabı sorulamamıştır. İyi Parti, AKP iktidarının yasaları bile çiğneyen seçim günahlarının üstünü ideolojik bir şalla örtmüştür” dedi. 

“İyi Parti demokratik muhalefet blokunun en zayıf halkasıydı” görüşünü savunan Yanardağ, yazısında, şu ifadeleri kullandı:

“İktidarın yüklenerek bu halkayı kırdığı anlaşılıyor. İyi Parti’nin islamcı-faşist iktidarın çekim alanına girdiği giderek daha netleşiyor. İyi Parti, kendisine verilen oylara, millete ve cumhuriyetin değerlerine deyim uygunsa “ihanet” etmeye hazırlanıyor. İyi Parti yönetiminin bütün hesabını CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, yerel seçimleri de kaybetmesinin üzerine kurduğu anlaşılıyor. Yerel seçimlerin de kaybedilmesi halinde CHP’nin bir daha toparlanamayacağını ve çökeceğini varsayıyor. Dolayısıyla önce boşalacak alanı doldurarak ana muhalefet partisi olmayı, 5 yıl sonra da iktidar alternatifi konumuna gelmeyi hedefliyor. O nedenle İyi Parti 81 ilde ayrı belediye başkanı adayı çıkaracağını ilan ediyor. Akşener ve ekibi ülkenin ve milletin kaderiyle adeta ‘kumar’ oynuyor.”  

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir