Ramazan Pişkin’i hedef gösterdiği iddia edilen Hüseyin Çevik konuştu

Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak tanınan Ramazan Pişkin‘in bıçaklanarak öldürülmesinin ardından “hedef gösterdiği” iddiasıyla gündem olan Hüseyin Çevik ilk kez konuştu.

Fatih’te ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında bıçaklamıştı. Hastaneye kaldırılan Pişkin hayatını kaybetmişti. Olay Türkiye’de gündem olurken Pişkin’i bıçaklayarak öldüren Erkan B. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından saldırgan tutuklandı.

Sosyal medyada yaptığı açıklamalarla gündem olan Hüseyin Çevik’in bir videosunda Pişkin’i hedef gösterdiği iddia edilmişti. Yaşananlar sonrasında Çevik yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Ben ne hedef göstereceğim ya! Ben ‘Bakın böyle böyle sıkıntılı fikirleri var. İslama aykırı fikirleri var’ dedim. Yoksa banane. ‘Gidin dövün’ falan niye böyle bir şey konuşayım ben. Ben dövmeye bile karşıyken niye azmettirici olayım, niye tetikçi olayım. TikTok’taki, Instagram’daki, YouTube’daki kendini bilmezler bizi yargılamaya çalışıyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir